Image Map
Teraz jest Śr sie 23, 2017 2:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jezdzimy
PostNapisane: N lut 07, 2010 2:55 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam.Podpowiedzcie coś koledzy o kosztach serwisu aut.Zbieram się do wyjazdu do szkoły językowej i kombinuję jak by tu odpalić w Sydney mały warsztacik{jestem mechanikiem-specjalizacja elektronika samochodowa}.Nie chcę szukać jakiejś dziadowskiej pracy.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 06, 2010 4:48 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Na service nie masz szans bo ten rynek jest nasycony i wiele zakladow oferuje deals. Poza tym aby to robic w swoim wlasnym zakladzie musialbys najpierw byc rozpoznany tutaj jako mechanik itp. Elektronika samochodwa w stylu instalowanie chipow, przeprogramowywanie ECU itp ma swoich pasjonatow, ale musialbys najpierw wejsc w te kregi. Jesli ktos ma dobry samochod to rzadko kiedy zaufa jakiemus nieznanemu servisantowi. Nowe samochody sa servisowane przez dealerow.

Pozostaja drobne zajecia ktore ludzie chca a nikomu nie chce sie zawracac glowy np instalowanie glosnikow, albo zestwow do telefonow komorkowych, obwozne polerowanie i woskowanie itp. Musisz pamietac ze wiekszosc stanow Australii ma water restrictions wiec nie wolno myc samochodu w ogrodzie wezem. Jak tak mysle o tym to mi pomysly na business przychodza :) Np uczenie kobiet jak zmienic kolo w samochodzie, albo servis gdzie moga zadzwonic abys ty przyjechal i zmienil im kolo albo przywiozl benzyne ktora im sie wlasnie skonczyla
Moglbys go nazwac Car Slave, i wykonywac zlecenia ubrany jak Mr Slave z South Park (przyjaciel Mr Garrison'a nauczyciela) :). Podobny service juz istnieje ale trzeba placic roczna skladke (RACV i NRMA)

Jakbys np zaoferowal sie zainstalowac kamere do cofania w moim samochodzie to bym Cie zatrudnil. Kamere juz mam tylko mi sie instalowac jej nie chce.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 10, 2012 2:41 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam
pare dni temu importowalem motocykl z UK do AU. Trwalo to troche czasu, biurokracja okrutnie ciezka i upierdliwa, ale suma sumarum oplacalo sie.
Podstawa to miec prawo do Personal Import i dostac import approval, bez tego wogóle nie ma o czym marzyc.
A na masówke bez PI wogóle bym nie liczyl, sprawdzalem, pozabezpieczali sie na kazdom okazje, zawsze wyjdzie drozej niz kupic tu, wiec nie oplaca sie. Nawet czesci sa opodatkowane i wymagaja pozwolenia, zeby nie mozna bylo auta w kawalkach przyslac i poskladac.

PostNapisane: N lut 14, 2016 12:01 pm 

Witam i pozdrawiam.

Przeszukałem polskie google i tak na prawdę nic nie ma konkretnego.
Jest dużo firm które sprowadzają auta z USA lub UK ale żadnej co sprowadza z AU do PL albo chociażby do DE.

Czy ma ktos jakies namiary ? Czy trzeba to samemu załatwiać sobie przez ambasade albo jakies firmy wprost z Australii ?

Pytam bo w AU sa jedyni w swoim rodzaju producenci przyczep kampingowych - camper trailer.

Chcialbym sie dowiedziec jakie w ogole sa koszta takiego importu. Jak to mozna zalatwic i gdzie.

Dzieki za info.

pzdr.

PostNapisane: Śr lip 12, 2017 6:45 am 

Praktycznie nie ma szans importowac auta z Angli do Australii z mozliwoscia zarobku.
Sa bardzo ograniczone mozliwosci a to dla tego ze mozna bylo bardzo duzo na tym zarobic.
Teraz juz mozliwosci nie ma.

Znam sie na tym bo chcialem sprowadzic Bentleya do Australii. Forget it.

PostNapisane: Cz lip 13, 2017 10:55 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Można sprowadzać, ale jako mienie przesiedleńcze. Jest to oczywiście obostrzone rygorami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]