Image Map
Teraz jest N paź 21, 2018 10:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 12:17 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

W ostatnim czasie obserwujemy, niczym nieuzasadniony, wzrost antypolonizmu. Poczynając od tak niepokojących zjawisk, jak polskie obozy pracy we Włoszech, poprzez ataki na naszych rodaków na wyspach brytyjskich, włączając morderstwa na tle narodowym, kończąc na nieustannych żądaniach środowisk żydowskich wzywających polski rząd do wypłaty odszkodowań za holocaust, którego to nie my byliśmy sprawcami. Za opieszałość karci się nas generowaniem krzywdzących nas sformułowań w prasie światowej typu: polskie obozy zagłady, czy polski holokaust. Wszsytkie te fakty budzą ogromny niepokój, dlatego powstało PolishAction.org

Tytuł: o Australii
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 3:14 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Bardzo prosze, aby trzymac sie tematyki australijskiej. Jesli w Australii sa takie zjawiska, to o nich napisz.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 10:35 pm 
Nie ma, bo Polakow jest za malo. Zreszta nie zwracaja jakos szczegolnie na siebie uwagi.

PostNapisane: So gru 05, 2009 1:11 am 

Nigdy nie pojawiło się w Australii np. pojęcie polski obóz koncentracyjny lub inna forma dyskryminacji?

Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 11:11 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Najbardziej zauwazalny jest wsrod samych Polakow. Co zreszta nie dziwi:)

Tytuł:
PostNapisane: So sty 23, 2010 5:08 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Moj niepokoj to budzi jedynie brak elementarnego szacunku do samego siebie ludzi urodzonych w tym samym kraju co ja, jak np spanie w kiblach w Londynie, czy zarcie ze smietnikow i murzynienie za below minimum wage.
W tym momencie najchetniej zrzekl bym sie Polskiego paszportu...
Ale spoko przeciez zawsze biedne polaczki pokrzywdzone przez historie, zlych sasiadow i nigdy nie przez samych siebie.
Ciesze sie ze jestem tyle kilometrow od tego syfu i ludzi twojego pokroju...

Tytuł:
PostNapisane: So sty 23, 2010 10:23 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

i znow wszyscy są inni są winni :evil: a tego, że duża część naszych rodaków za granicą i w PL zachowuje się jak bydło jakoś nie zauważacie polishaction - jakie ataki na wyspach :?: pobili paru Polaków i zaraz robicie z tego antypolonizm a duża więcej biją tam anglików :lol: weźcie sie za to bydło śmiecące byle gdzie to może przestaną uznawać nas (niestety całkiem słusznie) za brudasów, zacznijcie przestrzegać przepisów w kraju i za granicą - zobaczycie nastawienie się zmieni. Kurcze znawu to samo - naród wybrany, któremu wszystko się należy i wszyscy chcą ich skrzywdzić - jakaś paranoja :twisted:
to jest forum o Australii i nie mam ochoty tu tego czytać

Tytuł:
PostNapisane: So sty 23, 2010 1:19 pm 

banjanti napisał(a):
Moj niepokoj to budzi jedynie brak elementarnego szacunku do samego siebie ludzi urodzonych w tym samym kraju co ja, jak np spanie w kiblach w Londynie, czy zarcie ze smietnikow i murzynienie za below minimum wage.
W tym momencie najchetniej zrzekl bym sie Polskiego paszportu...
Ale spoko przeciez zawsze biedne polaczki pokrzywdzone przez historie, zlych sasiadow i nigdy nie przez samych siebie.
Ciesze sie ze jestem tyle kilometrow od tego syfu i ludzi twojego pokroju...

Co Ty piszesz ????
Zrzekaj sie nie Polskiego paszportu bo tego sie nie dal ale obywatelstwa jak chcesz to Ci pomoge !! A jak sie nie odezwiesz i sie nie zrzekniesz to tylko pokazuje jak duzo gadasz a malo robisz !!
Ludzie sobie zyja w Polsce na poziomie na jesli tylko tego chca i o to sie staraja. I w dodatku nie musz emigrowac jak nieudacznicy wiele kilometrow od ojczyzny.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 24, 2010 1:04 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

bredzisz czlowieku. W Polsce sie wegetuje a nie zyje. Emigruja ci ktorzy maja dosc polskiej rzeczywistosci , utrudniania zycia na kazdym kroku , zeby edukowac sie na najwyzszym poziomie , cieszyc sie kazdym porankiem. W Polsce co masz ? brud, smrod i ubostwo . Z racji studiow musze gnic w krakowie ale nie mam zamiaru spedzic reszty zycia w Polsce

Tytuł:
PostNapisane: N sty 24, 2010 1:53 pm 

Prosze, piszmy o Australii.

stangu
administrator

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 25, 2010 3:03 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Stan ma racje, niepotrzebny spam. PM poszedl.

PostNapisane: So mar 13, 2010 10:08 pm 

Byłem w sierpniu w Australii a konkretnie w Sydney. Dużo zwiedziłem i sporo ludzi poznałem. Co mnie zaskoczyło, to otwartość ludzi do obcokrajowców. Uśmiechają się do spotkanych przypadkowo ludzi, pozdrawiają zagadują, czego w Polsce nie uświadczysz. Byłem w słynnej operze na koncercie organowym, co zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Zwiedziłem akwapark, w którym przechodzi się szklanym tunelem a rekiny pływają nad głowami zwiedzających. Na morzu Tasmańskim widziałem pluskające wieloryby i to z całkiem bliska, co robi wrażenie. Warto zwiedzić góry Błękitne w odległości 100 km od Sydney. Jeśli ktoś ma okazję lecieć do Australii, to na prawdę warto.

PostNapisane: Wt sie 29, 2017 12:29 pm 

Duzo ciekawych komentarzy tutaj. A ja mysle, ze Polacy przez te 20 lat znacząco się zmienili. Nie podoba mi sie kwestia zacierania róznic kulturowych na rzecz zachodu, ale jesli chodzi o mentalne podejście to polskie społeczeństwo troche uwolniło sie od kompleksów tak charakterystycznych dla wczesniejszych, wychowanych w komunizmie pokoleń...

PostNapisane: Pn gru 18, 2017 3:09 pm 

Czy w Australii jest mało Polaków? Nie wydaje mi się, zapewne nie jest ich tylu ilu jest ich np. w Niemczech czy też w Anglii.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]